Strona główna
Dzisiaj jest 13-4-2021

Severus Snape

snapeSeverus Snape (ur. 9 stycznia 1959 r.) to fikcyjna postać wymyślona przez J.K.Rowling na potrzeby jej powieści. Wkrótce po zakończeniu edukacji został on mianowany nauczycielem eliksirów w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Był on również opiekunem domu Slytherin.

Severus Snape jest jedną z bardziej tajemniczych postaci w książkowej serii. W Hogwarcie jest opiekunem domu Slytherin i wiadomo, że przez lata ubiegał się o posadę nauczyciela obrony przed czarną magią, co udaje mu się dopiero w szóstym tomie. Uczy także sporządzania eliksirów, a jego notatki w podręczniku pozwalają posiąść tę sztukę także Harry'emu Potterowi.

W dzieciństwie pobierał nauki w Hogwarcie wspólnie z m.in. Syriuszem Black'iem, Remusem Lupinem, Peterem Pettigrew, a także James'em Potter'em - wiadomo także o jego konflikcie z tym ostatnim w czasie, gdy obaj byli jeszcze uczniami i o tym, że James Potter uratował życie Snape'owi. On sam jako podwójny (lub nawet potrójny) agent utrzymuje kontakt ze śmierciożercami, do których grona sam należał. Z jakiegoś powodu zdobył zaufanie profesora Dumbledore’a i należy do Zakonu Feniksa, choć jego lojalność wobec Zakonu została zakwestionowana nie bez powodu. Oprócz tych okruchów informacji, przeszłość tej postaci pozostaje owiana tajemnicą, a związek z głównym wątkiem serii zdaje się zacieśniać.

Snape jest tytułowym Księciem Półkrwi z książki Harry Potter i Książę Półkrwi - nazwa ta pochodzi od nazwiska matki, czarownicy Eileen Prince (ang. książę), a także faktu, iż ojciec Snape'a, Tobiasz był mugolem.

Bohater złożył Narcyzie Malfoy Przysięgę Wieczystą (ang. Unbreakable Vow), że pomoże Draconowi w wypełnieniu niebezpiecznego zadania, które powierzył chłopakowi Voldemort (zabicie Dumbledore’a). To właśnie hogwarcki mistrz eliksirów zabił Albusa Dumbledore’a na Wieży Astronomicznej, po czym zbiegł ze śmierciożercami.
Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery