Strona główna
Dzisiaj jest 13-4-2021

Draco Malfoy

Draco Malfoy
Draco Malfoy to postać fikcyjna z cyklu powieściowego Joanne Kathleen Rowling o Harrym Potterze. Jest on synem Lucjusza Malfoya i Narcyzy Malfoy. Draco jest uczniem Hogwartu i należy do Slytherinu. Jego rodzice są sługami Czarnego Pana, a Draco tak samo jak oni nienawidzi wszystkich urodzonych w mugolskich rodzinach (szlam). Jest zaciekłym wrogiem Harry’ego Potterra, Rona Weasleya i Hermiony Granger.

"Draco" oznacza po łacinie "smok" lub "wąż", zaś nazwisko "Malfoy", pochodzące ze starofrancuskiego, jest tłumaczone jest najczęściej jako "wiarołomny". Obecnie nazwisko "Malfoy" może pochodzić od słowa "malfaire" czyli "źle czynić, szkodzić".

Draco odziedziczył wygląd po swoich rodzicach: jest szczupły, wysoki, blady, włosy koloru blond, oczy niebieskie. Tylko raz, w drugim tomie serii, pojawia się wzmianka jakoby byłby piegowaty.

Przez pierwsze pięć tomów Draco pełni rolę antogonisty Harry’ego. Bezczelny, wredny, chamski, pojawia się zawsze, by naigrywać się i wyśmiać trójkę bohaterów, ich rodziny, pochodzenie, ideały. Trzeba przyznać, że chociaż potrafi zaleźć za skórę, jest dość codzienny i brakuje mu klasy jego ojca. Jako że rodzina Malfoyów należy do bogatych, nigdy nie omieszka pochwalić się najdroższymi gadżetami otrzymanymi od ojca w miejsce miłości.

W szóstym tomie przychodzi nam poznać innego Dracona. Zmuszony zabić Albusa Dumbledore’a, chłopak miota się i nie umie poradzić sobie z zadaniem. W ostateczności nie był w stanie zabić, co, według Dumbledore’a, oznacza, że w głębi serca Draco jest osobą, jeśli nie dobrą, to przynajmniej niewinną.
Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery