Strona główna
Dzisiaj jest 13-4-2021

cała reszta

Korneliusz Knot - minister magii. Za sprawą Korneliusza Knota nauczycielką obrony przed czarną magią została jego starsza podsekretarz, Dolores Umbridge. Korneliusz wydał kilkanaście dekretów edukacyjnych, ograniczających prawa uczniów.

Andromeda Tonks - pochodziła z rodu Blacków. Andromeda Tonks była kuzynką Syriusza Blacka oraz siostrą Narcyzy Malfoy i Bellatrix Lestrange. Wbrew woli rodziny wyszła za Teda Tonksa. Andromeda miała z nim córkę - Nimfadorę.

Bellatrix Lestrange - Śmierciożerca, okrutna i gotowa na każde poświęcenie dla Voldemorta. Jej imię znaczy amazonka lub kobieta-wojownik. Bellatrix to również gwiazda z gwiazdozbioru Oriona jedna z jaśniejszych w tej konstelacji otoczona mgławicą dyfuzyjną.

Nimfadora Tonks - Najmłodsza członkini Zakonu Feniksa. Jest śmiała i gadatliwa. Dość niezręczna. Nimfadora Tonks jest aurorem, czyli czarodziejem walczącym z czarną magią. W VI części serii Tonks zakochuje się w Remusie Lupinie.

Narcyza Malfoy - siostra Bellatrix Lestrange, żona Lucjusza Malfoya i matka Draco Malfoy. Narcyza była kuzynką Syriusza Blacka. Po tym jak jej mąż Lucjusz Malfoy trafił do Azkabanu , Lord Voldemort zrobił z Dracona śmierciożercę.

Lucjusz Malfoy - ojciec Draco Malfoya. Jest śmierciożercą. Należał do Slytherinu. Lucjusz Malfoy podrzucił Ginny Weasley pamiętnik Lorda Voldemorta w księgarni Esy i Floresy. Lucjusza złapano w Ministerstwie Magii i osadzono w Azkabanie.

Remus Lupin nauczyciel obrony przed czarną magią. Przez kolegów ze szkoły nazwany Lunatykiem. Z pochodzenia Remus Lupin jest czarodziejem półkrwi. Profesor Lupin nauczył Harry'ego rzucać zaklęcie Patronusa - stróża chroniącego przed dementorami.

Peter Pettigrew był animagiem, umiał zamieniać się w szczura. Peter Pettigrew trafił do rodziny Weasleyów jako ukochany szczur Rona, Parszywek. Krążą plotki, że w VII tomie Pettigrew wypełni jakiś dług wobec Harry 'ego.

Fleur Delacour - reprezentantka francuskiej szkoły Beauxbatons podczas Turnieju Trójmagicznego. Fleur Delacour wyglądała jak wila i budziła zainteresowanie wielu uczniów. Fleur mówiła specyficznie francuskim akcentem, do Harry'ego mówiła 'Arry.

Horacy Slughorn ojawia się po raz pierwszy w szóstej części opowieści, gdzie Albus Dumbledore namówił do, żeby zawiesił emeryturę i uczył dalej eliksirów. Horacy Slughorn kest łysy, gruby i ma niebieskie oczy. Slughorn był opiekunem Slytherinu.

Rufus Scrimgeour został wybrany na ministra magii w 6 części cyklu, w roku 1996. Rufus Scrimgeour zastąpił na tym stanowisku Korneliusza Knota. Horacy miał żółte oczy i płowe włosy. Scrimgeour pracował w Biurze Aurorów.

Neville Longbottom jest jedynym synem Alicji i Franka Longbottomów. Neville Longbottom niestety nie grzeszył wiedzą, jednak był bardzo dobrym przyjacielem. Neville był jednym za najbardziej aktywnych członków Gwardii Dumbledore'a.

Cho Chang czarnowłosa piękność Hogwartu, nie jeden chłopak oddałby jej swoje serce. Jej domem w Hogwarcie był Ravenclaw. Cho Chang była rok wyżej od Harry'ego Pottera. Cho to bardzo miła i wrażliwa dziewczyna, którą łatwo wyprowadzić z równowagi.

Stan Shunpike pełnił rolę przewodnika na pokładzie Błędnego Rycerza, środka transportu dla czarownic i czarodziejów. Stan był młodym chłopakiem, który był bardzo zagubiony w życiu. Stan urodą nie grzeszył, jednak pragnął zrealizować się jako partner w związku.

Alastor Moody po raz pierwszy pojawił się w czwartej części"Harry Potter i Czara Ognia". Moody jest byłym aurorem, członkiem założonego przez Albusa Dumbledora Zakonu Feniksa. Jest bardzo nerwowy, ciągle obawia się, że ktoś go chce zabić.

 
Nicholas Flamel - twórca kamienia filozoficznego. Podczas pierwszego semestru pobytu Harrego w Hogwarcie Flamel w dobrym zdrowiu i sędziwym wieku mieszka ze swoją żoną Prenelle w Devonie, w Anglii.


Wiktor Krum - najlepszy ścigający na świecie. Wiktor Krum pochodzi z Bułgarii. Uczeń Durmstrangu, wychowanek Igora Karkarowa. Wiktor jest dobrze zbudowany oraz przystojny.


Cedrik Diggory, syn Amosa Diggory'ego w "Harrym Potterze i Czarze ognia" ma 17 lat. Był kapitanem i szukającym Puchonów. Uchodził za jednego z najprzystojniejszych chłopców w Hogawarcie. Szkolną miłością Ceda było Cho Chang. Został zamordowany na oczach Pottera w "Harrym Potterze i Czarze ognia".


Aberforth Dumbledore - brat Albusa Dumbledore'a. Moody określił Abeforth jako `dziwnego faceta`.


Cedrik Diggory - uczestnik Turnieju Trójmagicznego. Cedrik Diggory był to czarodziej z Hogwartu. Cedrik pochodził z domu Hufflepuff.

Wiktor Krum - uczestnik Turnieju Trójmagicznego. Wiktor Krum pochodzi z Bułgarii i gra w quidditcha. Wiktor uczęszcza do Durmstrangu.


Graup - brat Hagrida. Graup to młodszy przyrodni brat Hagrida. Graup należy do olbrzymów, zamieszkiwających przez te istoty.

Luna Lovegood - koleżanka Harry'ego. Luna Lovegood to dziewczyna o rok młodsza od Harry'ego Pottera. Luna należy do Ravenclawu.

Argus Filch - surowy woźny Hogwartu. Argus Filch to woźny całego Hogwartu. Argus jest charłakiem, czyli osobą pochodzącą z rodziny magicznej.

Filius Flitwick - nauczyciel Hogwartu. Flitwick jest opiekunem domu Ravenclaw. Filius Flitwick jest to bardzo uczuciowy człowiek.


Dudley Dursley - kuzyn Harry'ego. Dudley Dursley to wysoki, otyły chłopiec z włosami blond. Dudley uwielbia pożerać fast-foody.


Vernon Dursley - wujek Harry'ego. Vernon Dursley to biologiczny wuj Harry'ego, mąż Petuni i rodzic Dudley'a. Vernon jest wysoki.


Petunia Dursley - ciotka Harry'ego. Petunia Dursley to biologiczna ciotka Harry'ego z domu Evans. Petunia jest siostrą jego zmarłej matki - Lily Evans.

 

Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery