Strona główna
Dzisiaj jest 13-4-2021

Remus lupin

lupinRemus Lupin jest nauczycielem Obrony przed Czarną Magią (ang. Defence Against the Dark Arts) podczas trzeciego roku pobytu Harrego Pottera w Hogwarcie - Szkole Magii i Czarodziejstwa. Urodzony dnia 10 marca 1959. Przez kolegów ze szkoły (Jamesa Pottera, Syriusza Blacka oraz Petera Pettigrew) nazwany Lunatykiem. Z pochodzenia jest półkrwi czarodziejem. Nie znamy jego koloru oczu, w młodości miał jasnobrązowe włosy, jednak gdy uczył w Hogwarcie przeplatały się już z siwizną. W 1970 rozpoczął naukę w Hogwarcie, a Tiara Przydziału przydzieliła go do Gryffindoru. W roku 1975 został prefektem i pełnił tę funkcję do 1977 roku. Na jego widok Boginy zmieniają się w Księżyc w pełni - najbardziej przerażające Remusa zjawisko. W części szóstej (Książę Półkrwi) [Nimfadora Tonks adorowała go, jednak on stwierdził, że jest dla niej za stary, niebezpieczny i zbyt biedny. Mimo to w końcu miłość zwyciężyła.

Kiedy był dzieckiem, ukąsił go wilkołak Fenrir Greyback. Od tamtej pory, co miesiąc, o pełni księżyca sam przemienia się w pragnącego ludzkiej krwi wilkołaka. To z jego powodu na terenie Hogwartu posadzono wierzbę bijącą - miała ona zagradzać przejście do Wrzeszczącej Chaty, w której ukrywał się Lupin podczas przemiany. W przetrzymaniu tego trudnego okresu pomagali mu przyjaciele - James Potter, Syriusz Black i Peter Pettigrew. Zostali oni nielegalnymi Animagami, aby móc bezpiecznie towarzyszyć choremu Lupinowi. Razem z nimi stworzył Mapę Huncwotów - magiczną mapę Hogwartu, wskazującą nie tylko poszczególne miejsca, ale także poruszających się po nich ludzi.

Harry Potter potrafi rzucić zaklęcie Patronusa - niewidzialnego stróża, chroniącego go przed dementorami. To właśnie profesor Lupin nauczył go tego czaru.

Przydomek Lupina to Lunatyk, co może kojarzyć się z wilkołactwem Lupina oraz (w języku polskim) z jego nazwiskiem.

Niestety, kiedy wyszło na jaw, iż Lupin jest wilkołakiem, wiedząc jakie będzie następstwo jego dłuższego nauczania w Hogwarcie, porzucił posadę profesora. W piątej części (Harry Potter i Zakon Feniksa) dowiadujemy się, że aktywnie działa w Zakonie Feniksa
Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery